برنامه فرترن حرکت پرتابه

در این جا برنامه فرترن حرکت یک پرتابه برای شما اماده شده است. منظور از پرتابه جسمی میباشد که با سرعت اولیه v و زاویه θ پرتاب میشود این جسم یک مسیری سهمی شکل را در یک مختصات دو بعدی x,y طی خواهد کرد در برنامه فرترن پیش رو مسیر حرکت این پرتابه با توجه به سرعت اولیه و زاویه پرتاب و زمان گذشته شده از شروح حرکت پرتابه که به عنوان ورودی در اختیار برنامه قرار میگیرذ شبیه سازی میشود. در خروجی برنامه مختصات x,y پرتابه در زمان t بعد از شروع حرکت نمایش داده میشود.

زمان t زمانی است که در ابتدای برنامه از کاربر گرفته میشود و مدت زمانی است که از شروع حرکت گذشته است و محل قرارگیری قرار گیری پرتابه در آن زمان مشخص هدف ما میباشد.

در الگوریتم مربوط به مسیر حرکت پرتابه ابتدا سرعت پرتابه به دو مولفه عمود برهم در راستای x و y تجزیه میشود با توجه به اینکه زاویه های ورودی در برنامه بر حسب درجه میباشد و در توابع آماده فرترن برای سینوس و کسینوس از زاویه بر حسب رادیان باید استفاده کرد ابتدا زاویه ورودی از طرف کاربر به رادیان تبدیل شده و سپس مولفه های بردار سرعت در دو  راستای x و y با توجه به این زاویه محاسبه میشود در نتیجه میتوانیم قوانین سینماتیک حرکت را در هر راستا به صورت جداگانه نوشته و حل کنیم و مختصات مربوطه را محاسبه نماییم. در انتها نیز با توجه به مولفه های سرعت به دست امده میتوانیم زاویه مربوطه را با استفاده از تانژانت vx/vy محاسبه نماییم.

علاوه بر مختصات پرتابه سرعت پرتابه در زمان t و زاویه سرعت پرتابه بر حسب درجه با محور x ها در خروجی نمایش داده میشود. دموی برنامه به صورت زیر میباشد.

دموی برنامه فرترن حرکت پرتابه
دموی برنامه فرترن حرکت پرتابه

این برنامه فرترن را در زیر خریداری و دانلود نمایید. بعد از خرید لینک دانلود برای شما ارسال میشود. با تشکر

همچنین ببینید

تقسیم هزار ریالی

در این برنامه فرترن تمام حالتهای تقسیم یک هزار ریالی به 1000،500،200،100،50،20 و 10 ریالی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *