برنامه فرترن بزرگترین مقسوم علیه مشترک یا ب.م.م

برنامه فرترن محاسبه بزرگترین مقسوم علیه مشترک دو عدد. در این برنامه دو عدد از کاربر گرفته شده و بزرگترین مقسوم علیه مشترک آنها در خروجی چاپ میشود. مانند شکل زیر

بزرگترین مقسوم علیه مشترک ب.م.م
بزرگترین مقسوم علیه مشترک ب.م.م

کد برنامه فرترن محاسبه بزرگترین مقسوم علیه مشترک دو عدد را میتوانید در زیر خریداری و دانلود نمایید(لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد).

در برنامه فرترن بعدی علاوه بر بدست اوردن بزرگترین مقسوم علیه مشترک دو عدد، کوچکترین مضرب مشترک دو عدد (lcm ) نیز محاسبه میشود.  در این برنامه که در زیر میتوانید خریداری و دانلود نمایید در ابتدا دو عدد از کاربر کرفته شده و در خروجی برنامه بزرگترین مقسوم علیه مشترک و کوچکترین مضرب مشترک دو عدد نمایش داده میشود. دموی برنامه به شکل زیر میباشد.

بزرگترین مقسوم علیه مشترک
بزرگترین مقسوم علیه مشترک

کد برنامه فرترن محاسبه بزرگترین مقسوم علیه مشترک و کوچکترین مضرب مشترک دو عدد را میتوانید در زیر خریداری و دانلود نمایید(لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد).

 

در برنامه فرترن بعدی بزرگترین مقسوم علیه مشترک یک دسته از اعداد محاسبه شده و در خروجی چاپ میشود. بدین صورت ه بعد از اجرای برنامه تعداد اعدادی که شما میخواهید بزرگترین مقسوم علیه مشترک آنها را محاسبه کنید پرسیده میشود بعد از وارد کردن تعداد اعداد به ترتیب مقدار اعداد از شما پرسیده میشود که بعد از وارد کردن تمام اعداد بزرگترین مقسوم علیه مشترک این اعداد در خروجی چاپ میشود.

دموی برنامه به شکل زیر میباشد:

بزرگترین مقسوم علیه مشترک یک دسته از اعداد
بزرگترین مقسوم علیه مشترک یک دسته از اعداد

کد برنامه فرترن محاسبه بزرگترین مقسوم علیه مشترک یک دسته از اعداد را میتوانید در زیر خریداری و دانلود نمایید(لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد).

همچنین ببینید

تقسیم هزار ریالی

در این برنامه فرترن تمام حالتهای تقسیم یک هزار ریالی به 1000،500،200،100،50،20 و 10 ریالی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *